sesje ciążowe

Jest coś intrygującego w fotografii ciążowej, czego nie potrafię wyjaśnić. Ten stan naprawdę zmienia kobietę. Czując pierwsze ruchy dziecka w brzuszku, czy oglądając pierwsze zdjęcia USG, promieniejemy ze szczęścia.

Ostatnimi czasy sesje brzuszkowe stały się bardziej popularne, co oczywiście mocno mnie cieszy. Nie ma nic piękniejszego niż obrazek kochających rodziców, tulących brzuszek.

Podczas sesji zawsze staram się jak najbliżej poznać kobiety, które fotografuję. Dla każdej z nas przeżywanie tego stanu jest inne. Dlatego ważne jest dla mnie wyczucie dobrego smaku oraz tego co mogę zaproponować, a co niekoniecznie.

Od niedawna sama jestem mamą i doskonale rozumiem to, jak się czują przyszłe mamy, jakie mają wątpliwości i jak cudowny jest stan oczekiwania przyjścia na świat swojego dziecka…

Zdjęcia z tego okresu są dla mnie bardzo cenne. Ważne jest jednak, aby dobrze czuć się ze sobą i ze swoim ciałem podczas ciąży. Jeśli myślisz o takiej sesji, to warto się do niej dobrze przygotować.

Sesje ciążowe najlepiej wykonywać między 6 a 8 miesiącem ciąży. Brzuszek jest wtedy odpowiednio duży. Z doświadczenia wiem, że nie warto czekać na ostatnią chwilę. Dlatego na sesję należy umówić się przynajmniej z miesięcznym wyprzedzeniem.

W przypadku sesji kobiecych ważny jest dobrze wykonany makijaż, który podkreśli rysy twarzy i zamaskuje drobne defekty. Umawiając się ze mną na sesję ciążową, możesz liczyć na odpowiednie przygotowanie przez wizażystkę, z którą współpracuję.

Zdjęcia mogą się odbyć w studio, ale również może być to sesja plenerowa.

Dysponuję różnymi dodatkami i gadżetami, które są na wyposażeniu mojego studia, jednak nie posiadam garderoby. Dlatego zawsze zachęcam do zabrania ze sobą własnych dodatkowych gadżetów, aby zdjęcia były bardziej zindywidualizowane, tj. zdjęcia usg, buciki, zabawki (coś osobistego co będzie kojarzyć się z pociechą).

Co do ubioru, to na pewno proszę zawsze o zabranie ze sobą odpowiedniej bielizny białej/czarnej (gładkiej) oraz biały i czarny top. Oprócz tego można zabrać ze sobą rzeczy, w których osoba fotografowana dobrze się czuje, np. dżinsy, leginsy, tuniki, sukienki itp.

Wiele Pań pyta czy sesja może się odbyć w towarzystwie męża/partnera. Oczywiście tatusiowie są zawsze mile widziani, jednak jeśli nie lubią za bardzo być fotografowani, lepiej ich do tego nie zmuszać.